Aasta küla hääletus

Melliste küla
VALI EESTI RAHVA LEMMIKKÜLA!

Tutvu küladega Terevisiooni kodulehel ja anna oma hääl!
Hääletada saab 16. juuni keskööni.
Hääleta oma lemmikküla poolt!

MELLISTE KÜLA
Mäksa vald, Tartumaa

Melliste külast on esmateated 1638. a. (Meliste Pustus). Küla lähedal asub muistne linnus – Lingutusmägi. Mellistes on 486 elanikku.

Miks peaks küla saama Aasta külaks 2013?

2012. aastal pärjati Kodukant Tartumaa ja Tartu Maavaltsuse ühiskonkursi tulemina Melliste küla Tartumaa aasta külaks 2012. Selle tunnistajateks on silmapaistev teeviit Melliste külapiiril ja aukiri. Külal on nüüd oma taskukalender, mis kätkeb kultuuripärandiaasta kalendaariumi ja mida kaunistab Melliste järve kaldal kasvav ca 200 aastane mänd.

Kolmekuningapäeva tunnus-ja tänuüritusel „Terekäsi naabrile“ said kõik kohaletulnud külaelanikud aupaberit oma silmaga näha, käega katsuda ja avaldati tänusõnu küla kõige noorematele (8), kõige vanematele (9), jõulukonkursi tublimatele (13) ja külas tegutsevatele firmadele-asutustele (10).

„Aasta küla“ tiitlile kandideerimiseks andis toetuse külaelanike entusiasm ja koostöövalmidus, oskus vaadata nii minevikku, olevikku kui ka tulevikku ja tahtmine olemasolevaid võimalusi kasutada ning seniselt entusiastlikult edasi areneda ja üheskoos edasi minna. (Jääb loota, et ka talvine „Mäksa mäss“ annab pärast rahunemisperioodi uute vallaametnike toel uusi edasiviivaid ideid?!) Rõõmustav on noorte osakaal külas ja nende aktiivsuse kasv pärast küla arengukava vastuvõtmist. Toetuspunktiks on külas kanda kinnitanud 11 seltsi ja 10 erinevat firmat või ettevõtet. Melliste küla piirijoonele on kerkimas vanast Sitika tuulikust Leader programmi toel rekonstrueeritav turismiobjekt majutuse, toitlustuse ja vaba aja veetmise paigana.

Kindlustunnet lisavad kõik erineval moel trükivalguse läbi raamatuteks või pisitrükisteks vormunud külakroonika killud läbi aastasadade.

Sel kevadel jõuti Mellistes ära pidada juba 7 talgut: heakorratalgud korteriühistustes 5 ja 7, Melliste noortekeskuses, Melliste Algkool-lasteaias, kohvikus Käbitare, Melliste bussijaamas ja mõttetalgud Melliste raamatukogus 29. aprillil.

29. aprillil valiti Mellistes uus külavanem – Mati Möller. Uue külavanema esimene suur ettevõtmine oligi talgute korras bussijaama uue värvkatte alla panek.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: