Melliste küla osaleb Aasta küla konkursil

Liikumine Kodukant on alates 2005. aastast kutsunud üle Eesti märkama ja märkima tegusaid külasid. Külade hindamisel arvestatakse külakogukonna ühtsust ja arengut kolmel viimasel aastal, koostöövalmidust, avatust ja tuntust maakonnas ja kaugemal, küla välisilmet ja heakorda, atraktiivsust, elanike osalemist kultuuri- ja spordiüritustel, küla arengukava olemasolu ja koostööd omavalitsusega.

Konkursi eesmärk on avaldada avalikku tunnustust küladele tulemusliku tegutsemise eest ning teadvustada üldsusele maa- ja külaelu olulisust. Eesti Aasta küla aunimetus antakse ühele külale, külade piirkonnale või alevikule ja kuulutatakse välja Eesti Külade Maapäeval 2013. aastal.

Olles üdini sinasõber Kodukandi liikumise tegevustega ja lugenud seekordse üleskutse vähemasti viiel korral küll tasa ja targu, siis veidi valjemalt ja mõtlikumalt ning lõpuks päris valjul häälel Heureka hüüdes otsustasin Melliste küla tegemised kolmel viimasel aastal luubi alla võtta ja peamised nendest paberile panna. Kirjatöö sai üpriski mahukas ja oli põhjust jääda äraootavale positsioonile. Ooteaja lühendamiseks tuli küllakutse Rahinge küla 430. aaastapäeva pidustustele ning teade, et selsinatsel peoplatsil tuleb üles astuda ka Melliste küla esindusel oma küla tutvustusega vabalt valitud viisil 21. juulil.

Kevadisel talgupäeval oli Rahinge külarahvas oma järve-äärset ala suurejoonelisemate suveürituste pidamise eesmärgil laiendanud ja kauniks kujundanud.

Sealsamas toimuski pidu “kolm ühes”: küla esmamainimise 430. aastapäev, Tartumaa Külade Päev ja II etapp konkursist Avatud Külaväravad. Avatud Külaväravate sõbralikus konkurentsis astusid üles kolme küla esindused – Rõngu vallast Tilga küla, Haaslava vallast Kurepalu küla ja Mäksa vallast Melliste küla.

Melliste küla esitlesid Anita Kolk ja Reimo Karro mängides ettenähtud 5 minuti jooksul kiirelt maha küla kireva ajaloo, kauni looduse, rikkalikud traditsioonide, mitmekesise kultuurielu, särava spordielu ning roosilised tulevikuplaanid (lühikokkuvõte sellest, mis asub mellistekylalugu.wordpress.com ja enamgi veel). Mängulist momenti lisas ülesanne konkurentidele: panna puslest kokku Melliste küla nimi.

Kogu päeva jooksul oli võimalik osa võtta sportlikest võistlustest, erinevatest töötubadest, kohalike isetegevuslaste kontserdist ja päeva lõpul ka simmanist ansambel Mini MTJ saatel. Tibusid loetakse sügisel: kandidaatide seast valib Kodukant Tartumaa poolt moodustatud komisjon välja Tartumaa Aasta Küla 2012. Võitja kuulutatakse välja Tartumaa kodanikeühenduste konverentsil novembris 2012. Hoidke päkka, et võistuses „naabrist parem” langeks kaalukauss Mellistele!

Aasa Sulg

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: