Rahvas algab raamatust

Rahvas algab raamatust… Oled Sa seda luulelist elutõde kuulnud? Küllap ikka, sest vanavanemate elutõena on kirja pandud, et sündinud laps peaks saama oma käega katsuda raamatut, siis on kindel, et temast kasvab kord tark inimene. Luulelisuse aga on selle tõdemuse sisse kirjutanud luuletaja Hando Runnel.
Rahvas algab raamatust… Selle  tõe tunnistuseks, eduka koolitee alguseks  ja raamatusõpruse teetähiseks viis iga Melliste Algkool-lasteaia I kl. koolilaps   teadmistepäeval koju Melliste raamatukogu poolt kingitud kauni muinasjuturaamatu.
Rahvas  algab raamatust… Sellise  märklause on Eestimaa raamatukoguhoidjad valinud tänavuste raamatukogupäevade  suuniseks. Raamatukogupäevade traditsiooniliseks ajaks aga  on hingedeaja lõpuperiood porikuu viimasel kümnendil, 20.-30.oktoober.
Rahvas algab raamatust… Selle juhtmõtte kanname  22. oktoobril Melliste raamatukogu ruumides edasi  neisse koduvalla peredesse, kus selle aastanumbri sees uus vallakodanik   ilmavalgele tulnud on. Oma esimese raamatu”Las laps loeb” saavad kingituseks kõik  Eestimaa perede pisipõngerjad, et  aastate möödudes oma sünniaastal välja antud kauni raamatu kaasabil õppida mõistma, õppida kuulama, õppida vaatama, õppida lugema.
Rahvas algab raamatust… On aeg arupidamiseks, kuidas Sina end raamatuga suhestanud oled.

Aasa Sulg
Melliste raamatukogu

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: