Seltsing Külavärav

 Seltsing “Külavärav” moodustati 11. detsembril 2003 Tartumaal Mäksa vallas Mellistes eesmärgiga otsida ja leida külale paremaid arenguvõimalusi, edendada koostööd kodukandis tegutsevate seltsidega, toetada valla- ja külaelanike ühtekuuluvustunnet mitmekesiste ühisürituste kaudu, arendada vabatahtlikkuse ideed, olla osaline küla maine parandamisel, avardada laste vaba aja veetmise võimalusi ning olla osaline elanikkonna rahulolu tõusul küla elukeskkonnaga. Seltsingu esimeheks valiti Lea Lüpsik, kes vastutab kõigi seltsingu tegemiste, toimetuste ja tehingute eest.
 Oleme olnud osalised mitmetel üritustel koostöös Mäksa vallavalitsusega ning vallas tegutsevate seltside (LMS Helin, Mäksa Maanaiste Selts, pensionäride ühendus ”Pihlakobar”, MTÜ Kodukoht Mäksa, Kaagvere Käsitöötuba) ning vallas tegutsevate noorteansamblitega MuRRe ja Pilleroo. Seltsing „Külavärav” on abikäe andnud kodupaiga suveürituste korraldamisel: kivipäev, puupäev, veepäev, jaanipäev, koduvalla matkapäev, Melliste Algkool-lasteaia kevadpidu, Lõuna- ja Kesk-Eesti maanaiste seltside kokkutulek, Lõuna-Eesti akordionistide päev, Võnnu V kihelkonnapäev. Koostöös Mäksa vallavalitsusega ja vanatehnika klubiga Levatek toimub igal aastal augustis laadapäev “Sulle-mulle”.
 Aastal 2004 Melliste küla koosolekul valiti külavanemaks Avo Lüpsik.
 Seltsing püüab eriti tegeleda heakorraga. On osaletud traditsiooniks saanud talvises kodukaunistamiskampaanias “Jõulud astuvad õue”, MTÜ Kodukoht Mäksa algatusel ja toetusel on külaplatsil valminud väike terviserada “Valu päkale” ning ehitatud laululava, parkimisplats, püstkoda, renoveeritud piknikumajad, välitualetid. Kõigi ürituste eel ja järel on olnud oluline platsi heakorrastatus. Küla jaanituli on seltsingu korraldada. Külavanem Avo Lüpsik on toonud Mäksa valda koos vallavanem Margus Pleksneriga presidendi poolt edastatud jaanituletõrviku. Seltsing on olnud osaline hilissügisesel hingedepäeva tähistamisel.
 2007. a. ja 2008. a. on korraldatud kogu küla haarav suvelõpuüritus ”Muinastulede öö üle Melliste järve vee”. 2008. a. suvel toimusid suvised rahvateatrite etendused laululaval.
 Seltsing soovib ka edaspidi osaleda külale ja vallale oluliste sündmuste ja ürituste ettevalmistamisel, korraldamisel ja läbiviimisel.

juhatuse esimees
Lea Lüpsik

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: