Laulu-mänguselts Helin

 Laulu-mänguselts Helin on kogu oma tegevuse vältel olnud aktiivne kohaliku seltsi- ja kultuurielu edendaja.
 Laulu-mänguseltsi Helin praeguste liikmete näol on tegemist rohkem kui sajandi vanuse kohaliku traditsiooni edasikandjatega. 1887. a. tuli Kaagveres kokku seltskond sooviga luua kodukohta ühendus muusikahuvilistest ja laulu armastavatest inimestest. Nii sündis Võnnu Eesti lauluselts. Hiljem nimetati ühendus ümber Laulu- ja mänguseltsiks Helin. Selts on vanim ümbruskonnas ja esimene Võnnu kihelkonnas! Kolmekümnendail aastail oli Helinal oma maja saaliga, kuhu mahtus ligi 500 inimest. Olemas oli ka ligi tuhandeköiteline raamatukogu. Seltsi kuulus väga heal tasemel näitering, puhkpilliorkester, laulukoor ja noorte spordiring. Seoses Nõukogude okupatsiooniga seltsi tegevus katkes.
 1997. a. tuli Mellistes kokku seltskond, kes soovis ühiselt oma rõõmuks lauluga aega viita. Mõned aastad hiljem laienes huviliste ring ja tegevusvaldkond, lisandusid tants ja näitemäng.
 2001. a. otsustati organiseeruda seltsiks ning võeti üle laulu- ja mänguselts Helina nimi, sooviga tunnustada oma eelkäijaid ja edasi kanda kunagise ärksa seltsi tegevust.
 2002. a. tähistas selts suurejooneliselt Helina 115. aastapäeva Võnnu kultuurimajas, kus esiettekandele tuli tollase juhendaja Halliki Pihlapi, spetsiaalselt Helinale Oskar Lutsu följetonide ainetel seatud, rahvatükk laulu ja tantsuga “Trehvamine kohvikus”.
 2004. a. kevadest oli seltsi kunstiliseks juhiks Kadri Giannakaina Laube. Lauldi põhiliselt Lõuna-Eesti regilaule.
 2005. a. sügisest otsustati veel ühe näitemänguga endile nime teha. Paljude näitemängude seast valiti välja Bernard Kangermani “Vaikne kena kohakene ehk Sirgusauna Mareti õnn”. Näitejuhiks kutsuti Tartu Üliõpilasteatri lavastaja Kalev Kudu, muusikalise kujunduse tegi Juhan Uppin. Etendusega astuti üles viiel korral.
 2006. a sügisest sai laulmise juhendajaks Kaie Kangur. Lauldi 70ndatel aastatel tuntuks saanud laule.
 2007 a. sügisel pidas selts oma 120. aastapäeva, vaadates tagasi viimase viie aasta jooksul tehtud tööle.
 2008. a. kevadel asuti Anne Sammeli juhendamisel õppima Hugo Raudsepa näidendit „Mikumärdi“, mis esietendus 12. juulil Poka külas Sulbi talu õuel.
 2008. a. sügisest hakati taas rohkem laulmisega tegelema, juhendajaks Vesta Voltein. 2009. a. kevadel võeti siht Tartu laulupeol osalemisele.        
                                                                                    
juhatuse liikmed
Raul Roosiväli, Erika Ratassepp, Tiia Kurvits

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: